Hakkımızda; 

Palas Yayınevi, Eğitim ve yayın hayatına yeni bir anlayış, yeni bir soluk ve umut olabilmek için 2019 yılında kurulmuştur. 

Palas Yayınevi’nin en önemli amacı; akademik çalışmalara büyük önem vermekte olup akademik çalışmaları kitap haline getirerek okuyucularla buluşturmak ve yazar adaylarına destek vermek, yayın hayatımıza yetenekli yazarlar kazandırabilmektir. Yayınevimize basılmak üzere teslim edilen bütün çalışmalar mutlaka titiz bir hakem ve editör değerlendirmesinden geçirilmektedir.

Palas Yayınevi aynı zamanda, akademik çalışmaların bir parçası olan, her bilim alanında gerçekleşen, ulusal ve uluslararası konferans, kongre, sempozyum, çalıştay vb. bilimsel etkinlikleri doğrudan veya dolaylı olarak destekleyerek, sunulan bildirileri basılı veya e-kitap hale getirerek akademik hayata destek olmaktadır. Eserlerimiz ulusal ve uluslararası yayın kriterlerine uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlarımız hem Türkiye’deki üniversite kütüphanelerinde kataloglanmakta, hem de dünyanın bilinen üniversitelerinin kataloglarında yer almaktadır.

Palas Yayınevimizden çıkan eserler, doğrudan veya dağıtımcı kuruluşlar aracılığıyla ülke içerisindeki önemli kamu kurumları, üniversite ve özel kütüphanelere dağıtılmaktadır.  Ayrıca dünyanın dört bir yanındaki üniversite ve resmi kütüphanelere gönderilerek dünya okurlarıyla buluşturulmaktadır. 

Yayınevimiz, emeğe, bilime, esere değer veren bir anlayışla misyonumuz ve ilkemiz olan kaliteli yayın üretmek olmuştur. Misyonumuz gereği okuyucuların her zaman için doğru ve yararlı bilgiye ulaşması en önemli amaçlarımız arasındadır. 

Kitap yayınlatmak ve bizlerle çalışmak için verilen iletişim bilgileri üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Sizlere PALAS YAYINEVİ olarak hizmet etmekten mutluluk duyduğumuzu bildirir, iyi günler dileğiyle, en derin saygılarımızı sunarız.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı 

Yayıncı Sertifika No: 44390

 

Palas Yayınevi

Palas Akademik Organizasyon ve Ticaret Anonim Şirketi

Denizciler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy caddesi No:70/A İSKENDERUN/HATAY

www.palasacademic.com

www.palasakitap.com

Tel

0542 602 12 23

 E-Posta

palasacademic@gmail.com 

palaskitap@gmail.com

Akademik Kitap Yayınlatma Formu